Напишіть нам
Встановлення та налаштування комп'ютерних мереж

Сьогодні наявність внутрішніх комп'ютерних мереж для будь-якої компанії стала потребою. Мережі є актуальними на будь-яких підприємствах, де використовують більше одного ПК. Головне завдання комп'ютерних мереж полягає у високошвидкісному та простому доступі до необхідних для роботи даних. Якісний монтаж локальної мережі та її налагодження забезпечать стабільну та комфортну роботу у будь-якому офісі.

Особливості локальних мереж

Існують різні види мереж — дротові та бездротові. Кожен із типів має свої характерні особливості та нюанси прокладання локальної мережі. Розглянемо їх докладніше:

  • Дротові мережі. Таке рішення вважається надійним та дозволяє забезпечити з'єднання з ПК через провід, розетку, а також патч-корди. Більшість сучасних машин обладнано мережевою картою, за рахунок якої з'являється можливість роботи з іншими ПК та мережі Інтернет. Головним достоїнством у разі є швидкість, що може становити до 1 Гб/сек. При цьому відстань між комп'ютером та приєднаним обладнанням може бути близько 100 м. Таким чином, монтаж структурованих кабельних мереж обирають за надійність та швидкість передачі даних.
  • Бездротові мережі. Це ще один вид комп'ютерних мереж, який часто використовують у різних компаніях. Головна особливість (а також гідність) такого рішення – повна відсутність дротів. В рамках організації створюється бездротова Wi-Fi мережа за допомогою точки доступу та мережної карти. Цей варіант відрізняється меншою надійністю, тому використовується переважно для підключення до Інтернету. Крім того, функціонування бездротових мереж залежить від багатьох зовнішніх аспектів. Організація та налаштування локальної мережі без перебоїв практично неможлива. У цьому розробка нових стандартів (802.11n) дозволила підвищити швидкість і надійність сполук. На сьогоднішній день швидкість передачі даних досягає 300 Мб/сек., а відстань — 300 м. Незважаючи на це важливо розуміти, що швидкість та якість з'єднання залежать від відстані, електромагнітної обстановки, а також багатьох інших зовнішніх факторів. Також варто подбати про грамотне та якісне налаштування бездротової мережі, оскільки саме від цього багато в чому залежить її безпека.

Оптимальний варіант комп'ютерної мережі підбирається відповідно до потреб, вимог та можливостей користувача.

Переваги використання комп'ютерних мереж

Будь-якій компанії, в якій використовується більше одного ПК, варто задуматися про організацію та налаштування комп'ютерних мереж. Поєднавши використовувані пристрої в одну мережу, можна підвищити ефективність роботи, обміну даними та інших процесів. В результаті ваші співробітники зможуть спільно користуватись інформацією або ефективно обмінюватися нею. Таким чином, кілька комп'ютерів, об'єднаних в одну мережу, приносять значно більше користі, ніж окремі ПК.

Використання комп'ютерних мереж може бути різнобічним і приносити велику вигоду будь-якому бізнесу. Розглянемо кілька прикладів ефективного використання:

  • Спільне використання файлів. Нерідко трапляються ситуації, коли співробітнику необхідно відкрити файл, що знаходиться на іншому ПК. За рахунок використання мережі більше не потрібно витрачати свій час на фізичний пошук, оскільки у всіх співробітників з'явиться доступ до тих самих файлів.
  • Колективний доступ до мережі Інтернет. Організація мережі дозволяє спростити процес підключення до Інтернету для всіх комп'ютерів, що з'єднані між собою. Це означає меншу кількість додаткового обладнання, кабелів та інших комунікацій. При цьому важливо зробити правильні налаштування безпеки, тоді всі ваші дані та ПЗ будуть в цілості та безпеці.
  • Загальне підключення до принтерів та інших пристроїв. У більшості офісів комп'ютери приєднуються до принтерів. Завдяки правильно організованій мережі доступ може бути створений одразу для кількох ПК. Завдяки цьому співробітникам більше не доведеться перекидати інформацію на носії чи інші комп'ютери. В результаті робота стане швидше та ефективніше. При організації таких підключень потрібно придбати спеціальний мережевий принтер, проте його ціна значно нижча, ніж сума, необхідна для придбання кількох принтерів для кожного ПК.
  • Збереження інформації. Для будь-якої компанії важливо не втратити доступу до цінних відомостей. Для цього необхідно здійснювати резервне копіювання для забезпечення можливості відновлення системи (бекап). Використовуючи комп'ютерні мережі, можна копіювати для всіх комп'ютерів відразу, використовуючи один пристрій.

Це лише деякі переваги встановлення та налаштування обладнання в комп'ютерній мережі. Компанія SUPERADMIN пропонує доступні ціни, а також якісну установку та налаштування локальних комп'ютерних мереж, щоб забезпечити безпеку, ефективність, комфорт та процвітання вашого бізнесу у Києві.