Напишіть нам
KVM (Kernel-based Virtual Machine)


KVM (або Kernel-based Virtual Machine) - це програмне рішення, що забезпечує віртуалізацію в середовищі Linux на платформі x86, яка підтримує апаратну віртуалізацію на базі Intel VT (Virtualization Technology) або AMD SVM (Secure Virtual Machine). Програмне забезпечення KVM складається з завантажуваного модуля ядра (званого kvm.ko), що надає базовий сервіс віртуалізації, процесорно-специфічного модуля, що завантажується kvm-amd.ko або kvm-intel.ko, і компонентів користувача режиму (модифікованого QEMU).
Усі компоненти програмного забезпечення KVM є програмним забезпеченням з відкритим вихідним кодом. Компонент ядра, необхідний роботи KVM, включений у основну гілку Linux починаючи з версії 2.6.20 (лютий 2007).[1] KVM був також портований на FreeBSD як модуль ядра.[2] Ведеться робота щодо включення модифікацій, необхідних для роботи з KVM, в основну гілку QEMU.
Сам собою KVM не виконує емуляції. Натомість програма, що працює в просторі користувача, використовує інтерфейс /dev/kvm для налаштування адресного простору гостя віртуальної машини, через нього ж емулює пристрої вводу-виводу та відеоадаптер. KVM дозволяє віртуальним машинам використовувати немодифіковані образи дисків QEMU, VMware та інших операцій, що містять операційні системи. Кожна віртуальна машина має власне віртуальне апаратне забезпечення: мережні карти, диск, відеокарту тощо.